+1
Send
Share
Send

Въпреки че хокейът има правила относно продължителността на всяка игра, може да се случат някои неща, които значително ще удължат играта. Извънреден труд, наранявания и факта, че часовникът спира на всяко свирка, тъй като игрите продължават много по-дълго от сроковете си от 60 минути. НХЛ има правила, които ограничават тези спирания, но гарантира, че повечето игри завършват в рамките на желания период от време.

път

Всяка игра на НХЛ включва 60 минути време за игра, разделени на три 20-минутни периоди. Лигата също така налага 17-минутно прекъсване след първия и втория период за наводнение и лед и осигурява на играчите време за почивка. Arenas трябва да има часовник, който да държи зрителите и играчите информирани за тези времеви рамки.

Средна дължина

НХЛ се опитва да поддържа играта на разумна дължина, тъй като повечето феновете не искат да седят в щандовете за прекалено дълъг период от време. През сезон 2003-2004 средната игра на НХЛ продължи два часа и 19 минути, което остава значително по-ниско в сравнение с двата часа и 36 минути, през които НХЛ игрите са средно за периода 1986-1987 г.

Извънреден труд и дузпи

Ако една игра има равен резултат в края на 60-те минути от стандартното време за игра, отборите ще играят допълнителен допълнителен период от пет минути. Ако нито един отбор не спечели това време, отборите ще вземат участие в престрелка от трима играчи. Няма времеви ограничения по време на престрелка, тъй като ще продължи, докато един отбор не спечели. Най-продължителното престрелка в историята на НХЛ се случи през 2005 г., когато Вашингтон Капиталс и Ню Йорк Рейнджърс направиха 15 кръга, за да решат победител.

Търговски пауза

Телевизионните рекламни паузи остават част от всяка игра на НХЛ, макар и да имат особени правила. Търговският координатор на Националната хокейна лига обработва всички тези рекламни паузи и ги напада в играта, когато е необходимо. Не могат да се появят рекламни паузи след дадена цел или след нарушение на ледовете.

Плейофи

По време на плейофите, игрите могат да се разраснат значително, защото не уреждат тези игри с престрелка. Извънредното време в плейофите на Стенли чай използва 20-минутни периоди, завършващи, когато един отбор отбеляза гол. Всяко прекъсване по време на плейофите продължава още 15 минути. Най-дългият извънреден труд в историята на НХЛ се случи през 1936 г., когато Детройт Ред Уингс победи Монреал Мароонс 1-0 след 116 минути и 30 секунди извънреден труд.